Viyana Üniversitesi

Detaylı bölüm açıklamaları / Giriş sınavı olan bölümler
Güncel bilgiler / Sık Sorulanlar..

Viyana Üniversitesi / Universität Wien / University of Vienna

Universität Wien / University of Vienna
Universitätsring 1
1010 Vienna Austria
T +43-1-4277-0
http://www.univie.ac.at/

Viyana Üniversitesini Tanıyalım;

Viyana Üniversitesi 1365 yılında Herzog Rudolf IV. tarafından kurulmuştur. Almanca konuşulan ülkeler arasındaki en eski üniversite olmakla birlikte orta Avrupa’nın da en köklü ve en büyük üniversitesidir.
Viyana Üniversitesi 2015 yılında 650. kuruluş yıl dönümünü kutlayacak.

2014 itibariyle viyana üniversitesinde 92 bin öğrenci kayıtlıdır. Toplamda 187 adet eğitim programı olan viyana üniversitesinde 55 lisans programı, 116 master programı, 4 birleşik eğitim programı ve 12 doktora programı vardır.
9500 çalışan ve 6700 akademisyenle eğitim veren üniversite aynı zamanda Avusturya’nında en büyük üniversitesidir.

Merkezi binası olarak Tarihi Eski yapısını kullanan viyana üniversitesinin 60 farklı hizmet binası bulunmaktadır. Merkezi yerleşkede kütüphane, bazı fakülteler, dekanlık ve öğrenci işleri bulunmaktadır.
Ana binada, Viyana Üniversitesinin Nobel ödüllü dokuz profesörün heykeli bulunur. Bahçesinde ise üniversitenin 154 ünlü bilim adamının büstleri vardır.

Viyana Üniversitesinin 363 Avrupa üniversiteleri ve 350 ERASMUS çerçevesindeki üniversitelerle partnerliği bulunmakta ve 130 ülkeden 10 binlerce öğrenciye her sene değişim programlarına katılma imkanı sunmaktadır.
Ayrıca ERASMUS/SOKRATES-Programı haricinde bir çok uluslararası üniversite ağına dahildir, örn. ASEA-UNINET ve European University Association (EUA) gibi.

Viyana Üniversitesi İngilizce Tanıtım Videosu

Yorumlar (47)

 1. aliksyl :

  meraba ben kütahya dumlupınar üniversitesinde iktisat okuyorum bu sene ikinci sınıf oldum ve okulun geri kalan kısmını viyana da okumak istiyorum yatay geçiş yaparak ama alttan iki dersim kalcak muhtemelen onlar sorun olur mu ya da ortalama sıkıntı oluyo mu

 2. admin :

  Merhaba,

  alttan ders olması ya da not ortalamasının önemi yok. Ancak bu bölümde giriş sınavı uygulaması var ve şu an başvurular kapalı, önümüzdeki sene mart-nisan arasında başvuru yapılabilir. Almanca kursu sonrasında da eğer kontenjandan fazla başvuru olursa sınav yapılır ve bu sınav sonucuna göre bölüme kesin kayıt yapabilirsiniz. Viyana üniversitesi için kısmi detaylar: http://www.avusturyam.com/avusturya-universiteleri/viyana-universitesi/#girissinavi

 3. betül :

  giriş sınavları için hazırlık yılında eğitim veriliyor mu ? Zorluk derecesi nedir ?

 4. şevval :

  merhaba ben 2015 yılında beykent üniversitesi kimya müh. bölümünden mezun oldum. şu anda bi ilaç firmasında çalışıyorum ama 2016 -2017 yılında yüksek lisansa başlamak istiyorum. ilk tercihim avusturya olucak bu konuda. devlet yada özel üni olarak bi fiyat farkı var mıdır? totalde 2 yıllık bütçe nedir bu konuda şimdiden araştırma yapıyorum yardımcı olur musunuz?

 5. admin :

  Merhaba, evet hazırlık veriliyor. Zorluk derecesi kişiye göre değişir.

 6. admin :

  Sitemizde kabul şartları ve masraflar sayfaları var lütfen okumaktan sakınmayın

 7. metin :

  avusturya üniversitesi yüksek lisans programı için, lisanstaki not ortalamasının ve ales sonucunun istenen minimum değerleri var mıdır ? not ortalaması ve ales sonucunun başvuru sonucuna etkisi nedir ?

Yorum yapabilir ve Soru sorabilirsiniz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir