Viyana Üniversitesi

Detaylı bölüm açıklamaları / Giriş sınavı olan bölümler
Güncel bilgiler / Sık Sorulanlar..

Viyana Üniversitesi / Universität Wien / University of Vienna

Universität Wien / University of Vienna
Universitätsring 1
1010 Vienna Austria
T +43-1-4277-0
http://www.univie.ac.at/

Viyana Üniversitesini Tanıyalım;

Viyana Üniversitesi 1365 yılında Herzog Rudolf IV. tarafından kurulmuştur. Almanca konuşulan ülkeler arasındaki en eski üniversite olmakla birlikte orta Avrupa’nın da en köklü ve en büyük üniversitesidir.
Viyana Üniversitesi 2015 yılında 650. kuruluş yıl dönümünü kutlayacak.

2014 itibariyle viyana üniversitesinde 92 bin öğrenci kayıtlıdır. Toplamda 187 adet eğitim programı olan viyana üniversitesinde 55 lisans programı, 116 master programı, 4 birleşik eğitim programı ve 12 doktora programı vardır.
9500 çalışan ve 6700 akademisyenle eğitim veren üniversite aynı zamanda Avusturya’nında en büyük üniversitesidir.

Merkezi binası olarak Tarihi Eski yapısını kullanan viyana üniversitesinin 60 farklı hizmet binası bulunmaktadır. Merkezi yerleşkede kütüphane, bazı fakülteler, dekanlık ve öğrenci işleri bulunmaktadır.
Ana binada, Viyana Üniversitesinin Nobel ödüllü dokuz profesörün heykeli bulunur. Bahçesinde ise üniversitenin 154 ünlü bilim adamının büstleri vardır.

Viyana Üniversitesinin 363 Avrupa üniversiteleri ve 350 ERASMUS çerçevesindeki üniversitelerle partnerliği bulunmakta ve 130 ülkeden 10 binlerce öğrenciye her sene değişim programlarına katılma imkanı sunmaktadır.
Ayrıca ERASMUS/SOKRATES-Programı haricinde bir çok uluslararası üniversite ağına dahildir, örn. ASEA-UNINET ve European University Association (EUA) gibi.

Viyana Üniversitesi İngilizce Tanıtım Videosu

Yorumlar (40)

 1. ahmet :

  Oğlum bu yıl üniversite sınavına giriyor. Viyana da mimarlık okuması için şartları nelerdir?
  1. Nasıl kayıt olunuyor şartları
  2. Yıllık ücreti ne kadar?
  3. Aylık öğrenci gideri ne kadar?
  4. Öğretim süresi ve dili
  Yardımlarınızı rica ederim.
  Saygılarımla

 2. admin :

  Merhaba Ahmet bey,

  sorularınızın cevabı sitemizde mevcut aslında,

  1- Kabul şartları: http://www.avusturyam.com/kabul-sartlari/lisans-egitimi/

  2- Harç ücretleri: http://www.avusturyam.com/bilgi-bankasi/avusturya-universiteleri-harc-ucretleri/

  3- Masraflar: http://www.avusturyam.com/bilgi-bankasi/masraf-detaylari/

  4- Eğitim dili almanca. Lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir: http://www.avusturyam.com/avusturya-universiteleri/viyana-teknik-universitesi/#bolumler

 3. ceyda :

  Merhaba viyana üniversitesinden kabul aldıktan sonra en geç ne zaman avusturyaya gitmemiz lazım viyana üniversitesinden gelen kabul belgesinin geçerlilik süresi ne kadardır .

 4. admin :

  Merhaba Ceyda hanım,

  Kabul belgeniz 3 dönem geçerlidir.

 5. Davut :

  Merhabalar

  Ben Viyana Üniversitesi’ne işletme bölümünden master için başvuru yaptım. Bundan 6 ay önce Viyana Üniversitesi’nden Günay adında bir Türk danışmanla görüştüm ve bana ingilizce yeterlilik istemediklerini söylemişti. Ben de bunun üzerine gerekli olan bütün evrakları hazırlayıp başvuru yaptım. Fakat cuma günü bana viyana üniversitesinden gelen mailde ingilizce yeterlilik belgesi istedikleri bildirildi ve bu belgeyi 20 gün içinde istiyorlar. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Bu belgeyi bu kadar kısa bir sürede temin etmem mümkün değil. Yapılan bu hatadan dolayı her hangi bir hak talep edebilir miyim?

 6. admin :

  Merhaba,
  Tamamiyle yanlış bilgi verilmiş size, ingilizce yeterlilik istenmektedir. Maalesef bu durumda yapacak bir şey kalmıyor belirtilen sürede eksik belge tamamlanmalı aksi halde dosyanız geri gönderilir.

 7. Tolga :

  Merhaba, bazı bölümlerin açıklamalarında “Giriş sınavı uygulaması var. Türkiye’deki lise mezunlarının aynı bölümü kazanması yeterlidir.” ibaresi bulunmaktadır. Kesinleştirmek için soruyorum, bu, Türkiye’de aynı bölümü kazanmış olmam yeterli, ayrıca giriş sınavına girmeme gerek yok anlamına mı geliyor. Şimdiden teşekkürler.

 8. admin :

  Merhaba

  Hayır yanlış anlamışsınız. O cümlede söylenmek istenen, ilk şart olarak aynı bölümün Türkiye’de kazanılması gerektiğidir ancak ilgili bölümde giriş sınavı uygulaması var ve öğrenci almanca kursunu Avusturya’da bitirdikten sonra sınava girip başarılı olması durumunda bölüme başlayabilir.

  Giriş sınavı olmayan bölümlerde almanca kursu sonrasında doğrudan bölüme başlanmaktadır.

  Giriş sınavı olan bölümler sitemizde üniversite sayfalarında mevcut.

 9. Baran Kengel :

  İyi günler ben 2 yıl önce Fırat üniversitesinde elektrik elektronik mühenfisliği kazandim.1 yil hazirlik okudum geçtim. Bu yil 1.sınıfı okudum. Viyanada insaat muhendisligi veya mimarlik okumak istiyorum.2 yil önce kazandim. Ösym belgem duruyor ve gecerli sayiliyor mu?bu yil viyanaya kayit yapabilir miyim?bilgilendirir misiniz

 10. admin :

  Merhaba,

  maalesef eski sonuçlar geçerli değil. şimdiki bölümünüz için yatay geçiş yapabilirsiniz.

Yorum yapabilir ve Soru sorabilirsiniz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


+ 8 = 13